POLA NADZIEI
- kasiagolcowka
- 29 paź 2021
- 1 minut(y) czytania
Zaktualizowano: 30 paź 2021
Wolontariusze zasadzili cebulki żonkili w szkolnym ogrodzie oraz rozdali je uczniom do zasadzenia w domach. Na rzecz Hospicjum Domowego w Warszawie została zorganizowana zbiórka. Wolontariusze zapakowali przyniesione dary, które w najbliższym czasie zostaną przekazane pacjentom hospicjum. Zebraliśmy: podkłady na łóżko, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne, kosmetyki do higieny osobistej i in.
Czym są Pola Nadziei?
Akcja Pola Nadziei (ang. Fields of Hope) zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1988 r. Organizacją inicjującą było Marie Curie Cancer Care (MCCC). Za cel akcji przyjęto zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów. W Polsce akcja pojawiła się dzięki współpracy MCCC z HospicjuRówm św. Łazarza z Krakowa. To pierwsze hospicjum w naszym kraju, które rozpoczęło – wieloletnią już tradycję – organizacji Pól Nadziei. Pierwsza akcja odbyła się w Krakowie
w 1998 roku.
Również nasze hospicjum od lat aktywnie uczestniczy w obchodach Pól Nadziei. Chcemy, przy okazji zbierania środków na działalność, edukować społeczeństwo i oswajać z tematyką hospicyjną. Pomagają nam w tym dziesiątki szkół, przedszkoli, instytucji, firm i osób prywatnych, które angażują się aktywnie w nasze działania.
Jesienią w całej Polsce wolontariusze hospicyjni w zamian za datki wręczają ofiarodawcom cebulki żonkili. Żonkil symbolizuje zwycięstwo miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem. Cebulki można posadzić w przydomowym ogrodzie, w donicy, czy na rabatce przed budynkiem firmowym. Finał Pól Nadziei ma miejsce wiosną, kiedy z cebulek wyrastają kwiaty, a na rzecz hospicjów odbywają się kwesty i różnorodne wydarzenia.
Comentarios